Upozornění: Produktové změny - více zde
Zavolejte nám (Po-Pá 8-17)
10 nejoblíbenějších sportů na světě

10 nejoblíbenějších sportů na světě

Martin Sojka 04. 02. 2023 Zajímavosti

Které sporty jsou nejsledovanější na světě?

 

10. Golf

V USA, Evropě i Kanadě je to 10. nejsledovanější sport. Snad každý slyšel o Tigeru Woodsovi či dalších slavných hráčích. Ale pozor, golf není hra jen pro bohaté. O tom svědčí i golfové resorty v ČR.

9. Americký fotbal a rugby

Pro nás Evropany ne příliš oblíbený sport, ale v USA je to naprostá mašinerie. Každý zápas je vyprodaný a stadiony na americký fotbal patří mezi ty největší.

8. Baseball

Hra nejvíce oblíbená právě v USA, ale zastánce už si najde i v jiných částech světa.

7. Stolní tenis

Překvapení u ping-pongu? Zahrál si snad každý z nás. Podle statistik patří na světě k 7. nejsledovanějšímu sportu.

6. Volejbal

Volejbalisté už jsou mnohem častější sport i u nás. Dokonce nás ho i učili v tělocviku. Klasický i plážový, patří mezi 6. nejsledovanější sport na světě.

5. Tenis

Tenisté a tenistky vše zemí, spojte se. Jste jen 5. nejsledovanější sport? Tenis je velmi sledovaný sport i u nás, o to více, když máme jedny z nejlepších hráčů na světě.

4. Hokej

Hokejky, puk a led. Je to záležitost Evropy a Severní Ameriky, i tak patří mezi nejsledovanější sportovní utkání na světě.

3. Basketbal

Zpátky do USA. Národní basketbalová liga NBA je obrovským fenoménem. Basketbaloví hráči, a to je pro zajímavost, si přijdou průměrně na 3 miliony dolarů ročně.

2. Kriket

Cože? No ano, to, že v Evropě o něm skoro nic nevíme, na druhé straně zeměkoule patří mezi top sporty. A to především Indii, Pákistánu nebo Austrálii. Má až 3 miliardy fanoušků.

1. Fotbal

Na prvním místě asi není žádné překvapení. Fotbal je prostě nejsledovanějším sportem světa.

 


Martin Sojka Autor článku

Jednatel firmy