Upozornění: Produktové změny - více zde
Zavolejte nám (Po-Pá 8-17)

10 tipů na dárky pro běžkaře

Martin Sojka 03. 02. 2023 Zajímavosti

V zimních měsících si milovníci lyží, snowboardisté i běžkaři přijdou na své. Opět se skiareály začnou plnit nadšenci, kteří si přišli užít sníh v plném proudu a na stezkách potkáte běžkaře prozkoumávající zimní krajinu. Najdete i vy mezi známými například vášnivého běžkaře? Jak by asi vypadal ideální dárek pro něj? Není třeba zoufat, nápaditých tipů na dárky pro běžkaře je hned několik.

 

Vosk na běžky

Pro správný skluz je třeba vlastnit vosk, který slouží jako pro držbu běžek. Běžkař jistě ocení jako dárek kvalitní vosk, díky kterému se projede na jakémkoliv sněhu za každé teploty. Jde o poměrně cenově dostupný a praktický dárek.

 

Sada pro běžkaře

Pokud chcete věnovat ještě něco navíc, je tu celá sada pro běžkaře. Můžete sami nakoupit vybavení a vložit jej do pěkného kufříku, nebo nakoupit již zkompletované sady. Ty většinou obsahují vosk, různé čističe, kartáče a škrabky. Zkrátka vše potřebné pro údržbu.

 

Obal na běžky

Levným, přesto skvělým nápadem na dárek je obal na běžky. I takové sportovní náčiní, obzvlášť dražší kousky, potřebují pořádně ochránit. Kvalitní vak usnadní manipulaci a přenos běžek a zaručí bezpečí. Vak vybírejte podle délky a specifikací běžek, stejně tak preferujte lehké obaly pro snadné nošení. Pro praktické uskladnění můžete vybrat vak pro více běžek.

 

Sportovní oblečení

Oblečení, které bude teplé a uzpůsobené na sport, bude ideálním dárkem pro sportovce. Při běžkování se chce každý cítit pohodlně a dostatečně volně, aby byl každý pohyb správný, ale o omrzliny jistě nikdo nestojí. Dobrou volbou jsou zateplené kalhoty nebo bundy a mikiny z elastických materiálů.

 

Čelovka na večer

Také velmi levný dárek, který ocení příznivci večerního sportování. Některé okruhy jsou pro večerní běžecké lyžování osvícené, ovšem existují úseky, kdy bude lepší pořídit si kvalitní čelovku, která vydrží nízké teploty. Nebo ji můžete věnovat běžkaři jako nápad, jak si sport ozvláštnit.

 

Běžecké hole

Hole patří mezi základní výbavu. Bez nich běžkařit nemůžete. Pokud plánujete koupit dárek v podobě holí, nezapomeňte pořádně prozkoumat délku a kvalitu. Případně se poraďte s odborníkem.

 

Brýle proti větru

Vítr a sníh mohou nepěkně pokazit zážitek ze sportu. Proto můžete běžkaři věnovat speciální brýle, které před okolními vlivy ochrání. Většina z nich je u pravená pro pohodlné nošení i s dioptrickými brýlemi.

 

Pokrývka hlavy

Menším dárkem, který však v některých případech může stát několik stovek korun, je čepice, která bude dostatečně teplá  pohodlná, aby přes ni běžkař mohl nasadit brýle nebo případně čelovku. Zapomeňte tedy ihned na kulich s bambulí.

 

Běžecké boty

Již dražším dárkem, který můžete věnovat například svým dětem, jsou lyžařské boty. Dostatečně kvalitní a teplé boty zajistí naprosto perfektní zážitek z běžek. Musíte ale správně odhadnout velikost.

 

Běžky

Největší radost milovníkům běžek uděláte ale samotnými běžkami. Pokud nedokážete odhadnout, které jsou ideální, zařiďte danému člověku jako dárek poukaz na běžky v daném obchodě, aby si běžkař vybral sám.

 

Akrylátová trofej ACTS0017M6

 

 

Bonus: ocenění

Posledním tajným tipem na dárky jsou poháry a trofeje pro běžkaře. Nechte se okouzlit unikátní nabídkou.


Martin Sojka Autor článku

Jednatel firmy