Upozornění: Produktové změny - více zde
Zavolejte nám (Po-Pá 8-17)

3 jednoduché tipy, jak vyzdobit dům na Halloween

Martin Sojka 03. 02. 2023 Zajímavosti

Halloween je svátek, který se slaví především v anglosaských zemích, ale v poslední době roste jeho obliba i u nás. Milují ho především děti. Pokud jste k němu stále ještě nenašli cestu, můžete to letos zkusit. Máme pro vás několik halloweenských tipů, jak vyzdobit svůj dům.

 

Dýně a bubáci z nich

Žádný správný Halloween se neobejde bez oranžových dýní. Pořiďte jich pro jistotu hned několik a pusťte se do jejich dlabání. Potom vyřízněte do dýní oči, nos a ústa. Fantazii se meze nekladou, čím strašidelnější a originálnější obličej vytvoříte, tím lépe. Nakonec vezměte svíčku (neplánujete-li vyhořet, doporučujeme elektrickou) a umístěte ji dovnitř dýně. Ve tmě bude váš bubák krásně zářit.

Tip: Pokud je to možné, umístěte vydlabané dýně před dům. V teple se totiž rychle kazí a chytají plíseň.

halloween dyne

 

Bílí duchové

Další velice snadnou dekorací, kterou si doma snadno zvládnete vyrobit, jsou bílí duchové. Při výrobě vám dobře poslouží nafukovací balónek a bílé prostěradlo. Balónek schovejte pod prostěradlo, použijte provázek na omotání a hlava strašidla je hotová. Poté můžete na hlavu nakreslit strašidelný obličej. Nakonec zbývá už jen zavěšení ducha do prostoru. Prostěradlo nechte viset dolů nebo jeho cípy roztáhněte do stran a k něčemu připevněte. Duch vám pak domem bude doslova létat.

Tip: Menší duchy můžete vyrobit z papírových kapesníčků. Jejich hlavička může být pingpongový míček nebo jen kousek zmuchlaného papíru. Hezky bude vypadat, pověsíte-li duchy na tenkou nit například na stropní světlo. Létací efekt bude dokonalý.

 

Nejrůznější zvířata z papíru

S Halloweenem jsou neodmyslitelně spjata některá zvířata – pavouci, černé kočky... Předkreslete si je na barevné papíry, vystříhejte a nalepte do oken. Vytvořit můžete i malé papírové girlandy. V tomto případě zkuste použít krepový papír, jeho pruh odstřihnout, poskládat do harmoniky a následně nahoru nakreslit například pavouka. Jeho nohy však musí dosahovat až k přehnutí, které při následném vystřihávání nesmíte přerušit. Jinak vám nevznikne girlanda, ale spoustu samostatných pavouků.

Tip: Pokud se vám girlanda nepovede (přestřihnete spoj), nevadí. Malé papírové pavouky můžete i tak použít. Poházejte je třeba na televizní stolek.

 

 

Nechce se vám vyrábět?

Inspirujte se naší halloweenskou kolekci dekorací.

Halloween trofej HLWNC03


Martin Sojka Autor článku

Jednatel firmy