Upozornění: změny příjezdu k prodejně Nová Bělá - více zde. Změny otevírací doby prodejny Praha - více zde. Produktové změny - více zde.
Zavolejte nám (Po-Pá 8-17)
7 nejlépe placených sportovců světa

7 nejlépe placených sportovců světa

Martin Sojka 04. 02. 2023 Zajímavosti

Americký časopis Forbes každoročně vytváří žebříček nejbohatších osobností. Jak na tom jsou sportovci a kteří vydělávají nejvíce peněz?

 

Mezi nejlépe placenými sportovci najdete fotbalisty, basketbalisty i tenisty

Časopis vytváří žebříček ze smluv, které mají sportovci se svými sponzory dohromady s jejich platem.

 

1. Cristiano Ronaldo – 88 milionů dolarů

První nejlépe placený sportovec světa a celkově 4. nejlépe placený člověk na světě je fotbalista Cristiano Ronaldo. Kope za Real Madrid a díky jeho sponzorům, např. Nike nebo Monster headphones je v tomto žebříčku na prvním místě.

2. Lionel Messi – 81,5 milionů dolarů

Messi byl 5x zvolen nejlepším hráčem FIFA. Za daňové úniky mu ale bylo uděleno 21 měsíců podmíněného trestu. Hlavním sponzorem nebo Tata Motors.

3. LeBron James – 77,2 milionů dolarů

I pro nás z České republiky, pro které není basketbal a americká NBA žádnou prioritou, jméno LeBron James nám není úplně cizí. Nejlépe placený basketbalista na světě je také nejlepším basketbalistou všech dob.

4. Roger Federer – 67,8 milionů dolarů

I přes své současné zdravotní potíže je jeden z nejlepších tenistů světa. Jeho sponzory jsou Nike, Rolex. Mercedes-Benz a Credit Suisse.

5. Kevin Durant – 56 milionů dolarů

Další basketbalista v žebříčku top placených sportovců. V roce 2016 podepsal smlouvu na více než 300 milionů dolarů po dobu 10 let s firmou Nike.

6. Novak Djokovič – 55,8 milionů dolarů

11 grandslamových titulů v kariéře. Djokovič je jedním z nejslavnějších tenistů. Jeho partneři jsou Uniqlo, Adidas, Head, ANZ, Peugot a Seiko.

7. Cam Newton – 53,1 milionů dolarů

Naši sedmičku uzavře sportovec typického amerického sportu. Newton je nejlépe placený hráč amerického fotbalu na světě.

Tito sportovci patří mezi ty nejlépe placené. Čekali jste toto pořadí?