Upozornění: změny příjezdu k prodejně Nová Bělá - více zde. Změny otevírací doby prodejny Praha - více zde. Produktové změny - více zde.
Zavolejte nám (Po-Pá 8-17)

Krušnohorský pohár a jeho historie

Martin Sojka 03. 02. 2023 Zajímavosti

Krušnohorský pohár je speciální druh automobilového závodu, na kterém si mohou vyzkoušet jak amatéři, tak i profesionálové své jezdecké dovednosti. Především jde o jednodenní závody, kde si účastník v roli jezdce v klidu odzkouší terén. Projede si kompletně celou trať. Na místě zjišťuje, jak auto sedí v zatáčkách. Zajímají jej také nebezpečné úseky, na které si musí dát velký pozor. Přecenit nemůže ani nezarovnaný asfalt, na kterém musí přizpůsobit rychlost jízdu. I když boky pneumatik dostávají hodně zabrat. Daný závodník má možnost absolvovat hned dvě tréninkové jízdy. Následně jej čekají soutěžní závody. V tomto automobilovém seriálu se lze setkat s jednou zajímavostí. Ta tkví v tom, že je tu dovoleno střídání jezdců. V rámci jednoho vozu se mohou vystřídat až dva řidiči.Krušnohorský pohár se jede na trati Bílina – Kaňkov, která má délku přes 1900 metrů. Závodní trasa dominuje asfaltovým povrchem. Nechybí tu lemující svodidla. Jedná se o historickou trať, které se vyznačuje jak členitostí, tak i převýšením sto metrů. Svým atypickým terénem je výzvou pro všechny jezdce s licencí i bez ní.

Kromě již zmíněného závodu se Krušnohorský pohár jede na trati Jáchymov – Mariánská, Hodkovice nad Mohelkou – Záskalí, Krupka - Komáří Vížka, Bečov nad Teplou – Krásno, Osek - Dlouhá louka, Úterý – Světec, Hradiště - Nová Víska, Oloví – Boučí, Petlery – Měděnec a Autodrom Sosnová.


Například okruh Autodrom Sosnová měří zhruba 2100 metrů. Jde o hojně navštěvovanou trať u obce Sosnová, jež se rozprostírá jižně dva kilometry od městečka Česká Lípa. Areál nabízí okruhy s rozmanitými druhy povrchu. Vyskytují se tu jak rovné úseky, tak i místa s prudkými zatáčkami včetně terénu s náhlým klesáním. Pro jezdce jsou tu připraveny náročné překážky.

Krušnohorského poháru 2015 se zúčastnil tým DOLL 500 RACING, Elektrobursa, 2K, Historic team Slaný, High octane projects, PROFI RACING atd.