Upozornění: Produktové změny - více zde
Zavolejte nám (Po-Pá 8-17)

Nejlepší dárky pro běžce a atlety

Martin Sojka 03. 02. 2023 Zajímavosti

Vybírat dárek pro své blízké může být někdy skutečný oříšek. Ideální dárek by měl být praktický, smysluplný a především by měl udělat radost. Jednoduše řečeno, správně vybraný dárek by měl sednout přesně na míru. Vybírat bychom měli v duchu životního stylu, zájmů a přání. Pokud je náš blízký vášnivým milovníkem běhání, nabízí se hned několik originálních typů na dárek.

 

  1. Chytré hodinky

Pro řadu sportovců jsou chytré hodinky doslova nezbytností. Pomáhají nám zdokonalit a zefektivnit trénink. Mezi běžci jsou velice oblíbené pro své základní funkce, kterými jsou měření času, tempa, vzdálenosti nebo převýšení. Pomocí těchto hodinek je možné hlídat si i tepovou frekvenci nebo množství spálených kalorií.

 

  1. Sluchátka

Řada běžců raději běhá v rytmu oblíbené hudby, která je pro ně doslova hnacím motorem. Obyčejná sluchátka však často vypadávají z uší a jsou nepohodlná. Skvělým dárkem tak mohou být speciální sluchátka určená přímo pro běžce, která jsou odolná, komfortní  a stylová.

 

  1. Funkční termoprádlo

Běhat v nepříznivém počasí není žádný med, ale trénink se zkrátka dodržovat musí za každého počasí. V tomto případě jistě každý ocení kvalitní termoprádlo, které díky svým vlastnostem zahřeje a pohlcuje pot.

 

  1. Pouzdro na mobil

V rámci pravidelného tréninku se běžci vydávají na několikakilometrové trasy do přírody. Téměř všude hrozí nebezpečí nějaké nehody, při které se mohou zranit. Proto je důležité mít u sebe mobilní telefon, prostřednictvím kterého je možné přivolat si pomoc. Jenže kam s ním? Ideální je pouzdro na mobil, které je možné připnout na paži.

 

  1. Čelenka nebo šátek

Neposlušné lokny nebo pot stékající po čele nejsou při běhání ničím příjemným. Sportovní čelenka nebo šátek jsou skvělým řešením jak mít vše zcela pod kontrolou.

 

  1. Reflexní pásky

Trénink by měl být nejen efektivní, ale především bezpečný. Každý běžec by měl být vybaven reflexními prvky, díky kterým je dostatečně vidět za nepříznivých světelných podmínek.

 

  1. Čelovka

Velice oblíbeným doplňkem nejen běžců je čelovka, která zpříjemní trénink ve večerních nebo naopak brzkých ranních hodinách v místech, kde chybí pouliční osvětlení.

 

  1. Lahev na vodu

Během každého sportovního výkonu je nutné dodržovat pitný režim. Stylová láhev na vodu jistě potěší každého nadšeného sportovce.

 

  1. Poukázka na masáž

Svaly namožené pravidelným tréninkem jistě ocení menší relax. Masáž je tou správnou vzpruhou a doslova životabudičem.

 

  1. Kompresní lýtkové návleky

Oproti klasickým ponožkám nebo podkolenkám pomáhají kompresní návleky zlepšovat průtok krve a snižovat obsah kyseliny mléčné ve svalech.

 

11. Trofeje a medaile

Každý běžec rád vyhrává a překonává své rekordy. Oceňte kamaráda nebo přítele trofejí nejlepšího běžce. Prohlédněte si naši nabídku běžeckých trofejí >>

Akrylátová trofej ACBTM25


Martin Sojka Autor článku

Jednatel firmy