Upozornění: Produktové změny - více zde
Zavolejte nám (Po-Pá 8-17)

Nejvhodnější sporty pro děti

Martin Sojka 03. 02. 2023 Zajímavosti

Každoročně řeší spousta rodičů, jakou volnočasovou aktivitu vybrat svému potomkovi. Někteří jsou opravdu na pochybách, tudíž s velkou pečlivostí volí svým dětem ten nejvhodnější sport. Zajímají se i o to, kolik to bude stát. Jiní rodiče už nad tím tak nepřemýšlí, dopředu ví, do jakého sportu jej přihlásí. Neřeší ani finance. Mimo tuto pohybovou činnost jim zajistí také nějaký edukativní či tvůrčí kroužek.

Proč sportovatRozhodně lidé mají dětem zvolit takovou činnost, jež podpoří jejich správný vývoj. Docházet by u nich mělo ke zlepšení fyzické i psychické kondice a zvýšení obranyschopnosti dětského organismu. Samozřejmě při dané sportovní hře se leckteré dítko pohybově rozvíjí, zdravě soutěží s ostatními, učí se prohrávat, také naučí se disciplíně a kázni.

Hlavně by se dítě k danému sportu nemělo nutit. Mělo by si samo říci, o jaký druh sportu by měl asi tak zájem. Ideálně by měli rodiče spolu s dětmi navštívit některé sportovní kluby. A tam zjistit, jaký druh sportu by jim vyhovoval.

Netradiční sporty


Výběr sportovních aktivit je pestrý. Vyzkoušet děti mohou atletiku, jezdectví, golf, fotbal, biatlon, šerm, softball, krasobruslení, kulečník, sebeobranu, jachting, skoky na trampolíně, lakros atd.

Kluci dávají přednost atraktivnímu a velmi přitažlivému sportu ve světě. Hokej je přitom pokládán za jednu z finančně náročnějších sportovních aktivit. Nejmenším dětem musí rodiče pořídit helmu, hokejku a brusle. Postupem času k tomu přibude i speciální výzbroj.

 

Oblíbená klasika


Velký zájem je i o fotbal, florbal, házenou a volejbal. Mezi populární patří také basketbal, který se dá trénovat prakticky kdekoliv. Tento sport vyniká nízkými náklady, ovšem uspět v něm mohou jenom ti nejlepší z nejlepějších. Kluky mohou lákat další sporty, jako je tenis, badminton, stolní tenis, squash, judo, karate, box, aikido, kick box.

Děvčata upřednostňují gymnastiku, sportovní aerobik, mažoretky, kurzy tance, míčové hry, plavání a mnoho jiných volnočasových aktivit.

Mezi dětmi se ujalo i lezení, veslování, softbal, posilování, fitness, lyžování a cyklistika.


Martin Sojka Autor článku

Jednatel firmy