Upozornění: Produktové změny - více zde
Zavolejte nám (Po-Pá 8-17)

Pamětní list

Martin Sojka 03. 02. 2023 Zajímavosti

Na zdech a v šuplících mnoha domácností leží pamětní listy připomínající nejrůznější životní úspěchy a jubilea. Ať už jde o úspěchy pracovní, rodinné či o úspěšné školní výkony z dětství. Darováním pamětního listu jistě potěšíte každého. Své využití najde tato listina ve školách, firmách i rodinách.

 Diplom DP0040

Co je vlastně pamětní list?

V podstatě lze dle přání zákazníka vytvořit jakýkoli pamětní list. Většině lidí se teď asi vybaví pamětní listy z různých dětských soutěží, což ani dnes není výjimkou. List papíru s ozdobným potiskem má za úkol připomenout obdarovanému významnou událost v jeho životě, obvykle obsahuje jméno obdarovaného a text poukazující na onu událost. K dostání jsou i univerzální pamětní listy, kde můžete obsah doplnit dle svého uvážení. K dostání jsou pamětní listy od těch nejobyčejnějších až po ty velice luxusní, které lze na přání doplnit například ražbou, pečetí, popřípadě uměleckou vazbu.

Mezi nejoblíbenější patří pamětní listy pro hasiče, k výročí narození, k narození dítěte nebo připomínky prvního školního dne. K dostání jsou však listy k nejrůznějším událostem a vzhledem k tomu, že není problém vyrobit je na míru, fantazii se meze nekladou. Tady jsou pamětní listy, které patří mezi ty nejvyhledávanější.

 

  • K výročí založení (města, obce, hasičského sboru apod.)

  • Ke 100. výročí narození

  • Pamětní list za dlouhodobou spolupráci

  • Ku příležitosti životního jubilea

  • K ukončení či započetí studia

  • K absolvování sportovní soutěže, či jiných školních událostí

  • Pamětní list novomanželům

  • K připomínce vítání občánků

     

Výjimkou nejsou ani čestná uznání. Pamětní listy a čestná uznání se od sebe příliš neliší, v případě čestného uznání se ale většinou jedná o připomínku dlouhodobé obětavé práce a dlouhodobé a řádně vykonávané činnosti. Dala by se mu tedy přikládat o něco větší váha.

Plaketa PLP

Podívejte se na nabízené diplomy a kovové plakety.


Martin Sojka Autor článku

Jednatel firmy