Upozornění: Produktové změny - více zde
Zavolejte nám (Po-Pá 8-17)

Představujeme: Šachový festival Plzeň

Martin Sojka 03. 02. 2023 Zajímavosti

Šachový festival je každoročně pořádaný festival, na kterém se v turnajích utkají šachoví hráči. Během celého týdne se zde každý den hrají šachové turnaje v několika kategoriích. Letos se chystá již 20. ročník festivalu, jehož pořadatelem je Šachový klub 64 Plzeň, z.s.

 

Co se bude dít? 

V rámci jednoho týdne se přihlášení hráči každý den utkají v turnajích, které se řadí do tří kategorií. Jedním z nich je Mezinárodní Open turnaj. Devět kol tohoto turnaje se bude hrát švýcarským systémem hry podle pravidel Pravidel FIDE. 

Mladší ročníky mají možnost utkat se s dalšími hráči v Turnaji mládeže. Je to turnaj o sedmi kolech v rapid šachu, který trvá 2x15 minut a hraje se opět švýcarským systémem. 

Bleskový turnaj trvá 2x3 minuty a počet kol se bude odvíjet od toho, kolik osob se přihlásí. 

Na turnaje bude dohlížet rozhodčí IA Bohumír Sunek.

 

Kdo se může zúčastnit?

Hrací sál má kapacitu 60 hráčů. Účast na Mezinárodním Open turnaji není nijak omezena, hráči se ovšem musí předem přihlásit. Do Turnaje mládeže se mohou účastnit hráči narozeni v roce 2005 a mladší. Na turnaj není potřeba registrace, hráči se přihlašují před zahájením samotné hry, stejně tak do Bleskového turnaje.

 

Proč na festival vyrazit?

Co by to byl za turnaj, kdyby se nehrálo o pořádné ceny? V Mezinárodním Open turnaji můžete podle konečného umístění získat finanční odměnu. V Turnaji mládeže a v Bleskovém turnaji se pak můžete se soupeři utkat o věcné ceny. Lákadlem může být také příjemné hotelové prostředí, ve kterém bude festival probíhat, a kde se zároveň můžete po celou dobu trvání ubytovat. A kromě toho, že na festivalu budete moci hrát šachy každý den a moci si tak ověřit vlastní schopnosti, je to také jedinečná příležitost jak v rámci oboru navázat nové kontakty. Navíc se tváří v tvář setkáte s těmi nejlepšími hráči šachu.


Martin Sojka Autor článku

Jednatel firmy