Upozornění: Produktové změny - více zde
Zavolejte nám (Po-Pá 8-17)

Ski areál Malenovice - dobrá volba pro rodiny

Martin Sojka 03. 02. 2023 Zajímavosti

Lyžařský areál Malenovice se nachází v Beskydech v nadmořské výšce 520 – 720 metrů. Nabízí hned několik sjezdovek, vleků, lyžařskou školu a ubytování přímo na svahu.

 

Nahoru a dolů na lyžích

Ski areál Malenovice se pyšní dvěma modrými, dvěma červenými a jednou školní sjezdovkou. Ty obsluhuje velká kotva a malá poma. Nejprudší svah má převýšení 200 metrů s délkou 850 metrů. Nejdelší trať s příznačným názvem „Vyhlídka“ měří 1400 metrů. Na své si tak přijdou jak začátečníci, tak pokročilejší lyžaři, kteří si zlepšují techniku

 

Otvírací doba, ceny

Areál je vybaven umělým osvětlením. Zalyžujete si v něm tak večer i ve dne. Večerní lyžování je otevřeno ve čtvrtek, pátek a sobotu (17:30 – 20:30). Zbylé dny je areál v provozu přes den, tedy od 8:30 do 16:00. Permanentku můžete zvolit bodovou nebo časovou – od dvouhodinové až po celodenní.

 

Jaké služby areál v Malenovicích nabízí

Každý provozní den funguje v areálu lyžařská škola Japa sport. Skupinová nebo individuální výuka probíhá každý den do 16:30. Můžete si předem domluvit lekce i v průběhu večerního lyžování.

Pokud nevlastníte lyžařské vybavení, nevadí. Přímo v areálu si můžete zapůjčit vše na lyže i snowboard.

A až si budete chtít oddychnout a vychutnat si drink či oběd na terase, přímo na svahu najdete „Chatu pod Lysou.“ Až vám budou křehnout kosti, uvnitř rozmrznete. Personál se vás rád ujme a z nabídky si určitě vyberete.

 

Jak se do Malenovic dostanete

Areál se nachází přímo v obci Malenovice, 29 km od Ostravy. Pokud přijedete autem, využijte bezplatné parkoviště.

Chata pod Lysou vás také ráda ubytuje. Pension je v provozu po celý rok a uspořádá pro vás také firemní akce. Nabízí ubytování v různých typech pokojů.

 

Když lyžovat nestačí

Pokud budete v pensionu trávit dovolenou, nelyžaře nemusíte nechávat doma. V okolí areálu se kromě běžeckých tratí se zázemím najde příležitost pro pěší turistiku. Největší borci můžou vyrazit na Pustevny, menší návštěvníci se vydají po stopách Medvědích tlapek. A úplně každý zvládne cestu na 1 km vzdálené Satinské vodopády.

 

Kdo nejvíce ocení skiareál v Malenovicích

Do Malenovic se vydejte, když si prostě chcete zalyžovat. Moderní půjčovna vás vybaví, i když přijedete s prázdnou. Každý den jsou vám k dispozici lektoři lyžařské školy, kteří vyučují úplné začátečníky i pokročilé lyžaře, kteří chtějí vypilovat techniku.


Martin Sojka Autor článku

Jednatel firmy